Zonguldak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ZBEÜ ‘Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi’nin Nisan sayısı yayınlandı

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ OBEZİTE VE DİYABET UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ’NİN BİLİMSEL YAYIM ORGANI, TÜRKİYE DİYABET VE OBEZİTE DERGİSİ (TURKİSH JOURNAL OF DİABETES AND OBESİTY)’NİN 2021 NİSAN SAYISI YAYIMLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ZBEÜ ‘Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi’nin Nisan sayısı yayınlandı
59 views
26 Nisan 2021 - 19:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin bilimsel yayım organı, Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi (Turkish Journal of Diabetes and Obesity)’nin 2021 Nisan sayısı yayımlandı.

Merkez Müdürü ve Dergi Baş Editörü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu, derginin beşinci yılında da pandemi şartlarına rağmen ulusal ve uluslararası görünürlüğündeki artışının devam ettiğini, 2018 yılından beri TÜBİTAK Ulakbim TR tarafından dizinlenen derginin güncellenen yayıncılık ilkeleri ile uluslararası ındeksler içinde şartlarının olgunlaştırılmakta olduğunu söyledi.

Akademik yükseltilme ve değerlendirmelerde de dergideki yazıların kabul gördüğünü ve değer bulduğunu kaydeden Bayraktaroğlu alacağı atıflarla derginin, bilimsel görünürlük ve kalitesinin de artacağını sözlerine ekledi. Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezinin eğitim, araştırma ve sağlık hizmetleri faaliyetlerine üst düzey tedbirlerle devam edildiğine de dikkat çeken Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu, “Dergimizin yayınlanmasında; desteklerini esirgemeyen Rektörümüz, Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya, yazılarını dergimizde yayınlatan yazarlara, yazıları titizlikle değerlendiren hakemlerimize, Danışma Kurulumuza, Türkçe ve İngilizce Dil Redaksiyon Kurulumuza, Biyoistatistik Danışmanlarımıza, Yayın Kurulumuza ve yayınevimize Editörler Kurulumuz adına teşekkür ederiz.” dedi.

“Obezitede vücut kompozisyon modellemesi”, “COVID-19’a yönelik bilgi, tutum ve davranış ölçeği”, “Diabetes mellituslu hastaların hastaneye yatış nedenleri”, “Ramazanda oruç tutan diyabetiklerde diabetes mellitusun yönetimi”, “Diyabetiklerde sağlık okur-yazarlığı”, Obezitede dirençli egzersiz” ve “Obezitede diş sorunları” başta olmak üzere çok sayıda araştırma ve derleme yazılarını içeren Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi’nin Nisan 2021 sayısına (https://dergipark.org.tr/tr/pub/tudod/issue/61965) adresinden ulaşılacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.