Zonguldak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Teknopark ile TÜBİTAK arasında İş Birliği anlaşması imzaladı

ZONGULDAK TEKNOPARK İLE TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Teknopark ile TÜBİTAK arasında İş Birliği anlaşması imzaladı
126 views
23 Ekim 2020 - 17:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zonguldak Teknopark ile TÜBİTAK Marmara Teknokent arasında iş birliği anlaşması imzaladı.

4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) Kanunu kapsamında kurulan TGB’ler arasında T.C. Sanayi ve Teknoloji bakanlığı himayesinde, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği koordinatörlüğünde Mentor-Menti Projesi hazırlandı ve Teknopark’lar arasında eşleşme yapıldı. Bu kapsamda TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) Zonguldak Teknopark’a mentor olarak atandı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü ve Zonguldak Teknopark’ın Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Çufalı, MARTEK Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Ali Okur’u makamında ziyaret etti. Ziyarete Zonguldak Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kesikoğlu ve İdari ve Mali İşler Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nazım Kunduracı eşlik etti.

İki Teknopark arasında, karşılıklı fayda içeren konularda iş birliğine dayalı toplantılar, teşvik ve destek konusunda bilgilendirme ve diğer destek çalışmaları ve de tüm taraflara fayda sağlayacak diğer faaliyetler için ortaklık kurmayı amaçlayan iş birliği anlaşması imzalandı.

MARTEK’in faaliyetleri, projeleri ve işleyişi hakkında kapsamlı bilgilendirme yapan ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Okur, Zonguldak Teknopark ile yapılan iş birliği ve ortak çalışmaların devamını temenni etti. Rektör Çufalı ise MARTEK ile iş birliklerinin Zonguldak Teknopark için önemine vurgu yaptığı konuşmasında Ar-Ge ve diğer hususlarda bölge sanayicilerine ve Teknopark firmalarına verdikleri desteklerden bahsetti. Bilimsel araştırma ve Ar-Ge çalışmalarında ortak hareket edilmesi ve ekonomiye katma değer sağlayacak projeler üzerine istişarede bulunuldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.