Zonguldak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fındık hasadında çocuk işçiliğinin kaldırılması hedefleniyor

ULUSLARARASI ÇALIŞMA ÖRGÜTÜ (ILO) İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞBİRLİĞİ VE FERRERO GRUP DESTEKLERİ İLE GELİŞTİRİLEN “HAREKETE GEÇELİM-ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE SON VERELİM” PROJE EKİBİ KDZ. EREĞLİ KAYMAKAMI İSMAİL ÇORUMLUOĞLU’NU ZİYARET ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Fındık hasadında çocuk işçiliğinin kaldırılması hedefleniyor
52 views
02 Temmuz 2021 - 10:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ve Ferrero Grup destekleri ile geliştirilen “Harekete geçelim-Çocuk işçiliğine son verelim” proje ekibi Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu ziyaret etti.

“Harekete geçelim-Çocuk işçiliğine son verelim” proje ekibinin Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu ziyaretinde; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü Çalışma Uzmanı Turan Türk, Kıdemli Proje Koordinatörü Emre Yılmaztürk, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Gürkan, Zonguldak Çalışma İş Kurumu İl Müdürü Vekili Hakkı Alkan ve Pikolo Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yöneticisi Ömer Dede hazır bulundu.

Heyet, Kaymakam Çorumluoğlu’na mevsimlik tarım fındık hasadında çocuk işçiliğinin sona erdirilmesi için kamu-özel sektör ortaklığı modeli konusunda bilgilendirmede bulundu.

Görüşmede, Zonguldak’ın da programın uygulanacağı iller arasında bulunduğu belirtildi ve projenin üç temel bileşenleri olan; “kapasite geliştirme, doğrudan müdahale ve farkındalık artırma” konularında işbirliği yapılmasının önemine dikkat çekilerek, fındık hasadında çocuk işçiliğinin ortadan kaldırılması için iş birliği halinde mücadele edilmesi kararı alındı.

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, önemli bir sosyal konuyu gündeme getiren proje heyetine teşekkür ederek, kaymakamlık bölgesinde konuya hassasiyet gösterileceğini vurguladı. Çorumluoğlu ayrıca, fındık hasadında çocuk işçiliğinin kaldırılması ve söz konusu çocukların devlet eli ile eğitime yönlendirilmesi için tüm çabanın gösterileceğini ifade etti.

İlgili ilçe yöneticilerinin de katıldığı ziyaret, projenin yürütülmesi sürecinde karşılıklı başarı dileklerinin iletilmesi ile son buldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.