Zonguldak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ZBEÜ’den Scopus Indekste büyük başarı

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GEOMATİK BÖLÜMÜ, SCOPUS INDEKSİN 2020 YILINDA YAYIMLANAN MAKALELERİN TOPLAM SAYISI VE ÖĞRETİM ÜYESİ BAŞINA DÜŞEN MAKALE SAYISINDA HARİTA VE GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ, BULUNAN 28 ÜNİVERSİTE ARASINDA 3. OLARAK BAŞARI GÖSTERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ZBEÜ’den Scopus Indekste büyük başarı
136 views
12 Kasım 2020 - 10:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Geomatik Bölümü, SCOPUS Indeksin 2020 yılında yayımlanan makalelerin toplam sayısı ve öğretim üyesi başına düşen makale sayısında Harita ve Geomatik Mühendisliği Bölümü, bulunan 28 üniversite arasında 3. olarak başarı gösterdi.

Geomatik Mühendisliği Bölümünün Scopus verilerine göre SCI ve SSCI indekslerde taranan dergilerin 2020 yılı sayılarında adres gösterilen toplam 166 makale içerisinde öğretim üyesi başına düşen makale sayısı kategorisinde gösterdiği yüksek performans bununla da sınırlı kalmadı. Bölüm, 2015 ve 2016 yıllarında uluslararası dergilerde basılan araştırma makalelerinin hem toplam sayısında hem de öğretim üyesi başına düşen makale sayısında art arda iki kez birinci; Scopus’un 2017 yılı verilerine göre de uluslararası dergilerde basılan araştırma makalelerinin öğretim üyesi başına düşen makale sayısında birinci ve toplam makale sayısında ise (1 makale fark ile) ikinci olmuştu.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde elde edilen başarıların Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin akademik performansının görünürlüğü ve tanınırlığını artırması açısından önemine dikkat çekti. Akademisyenlerimizin bilimsel yayın ve araştırmalarında desteklerinin artarak devam edeceğini ifade eden Rektör Çufalı; elde edilen bilimsel başarılarından ötürü Geomatik Bölümü öğretim üyelerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.