Zonguldak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ZBEÜ “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI’NIN 12 TEMMUZ 2019 TARİHLİ VE 30829 SAYILI RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANAN SIFIR ATIK YÖNETMELİĞİ’Nİ EN HIZLI ŞEKİLDE UYGULAYARAK EĞİTİM KURUMLARI ARASINDA ZONGULDAK’TA “SIFIR ATIK BELGESİ” ALMAYA HAK KAZANAN İLK EĞİTİM KURUM OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ZBEÜ “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı
86 views
02 Ekim 2020 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 12 Temmuz 2019 tarihli ve 30829 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sıfır Atık Yönetmeliği’ni en hızlı şekilde uygulayarak eğitim kurumları arasında Zonguldak’ta “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazanan ilk eğitim kurum oldu.

Çevreci ve yeşil üniversite olarak, öğrenci ve personelleri için gerekli farkındalığın oluşmasındaki gayretiyle bilinen üniversite, tüm birimlerinde “Sıfır Atık” sistemini etkili bir şekilde uygulamaya devam ediyor. Bu bağlamda, birim ve yerleşkelerin tamamına katı atık biriktirme kutuları yerleştirildi. Böylece, atıklar kaynağında ayrıştırılarak geri kazanımın sağlanıyor. Katı atık kutularında biriken atıklar tesislere gönderilinceye kadar geçici atık depolarında bekletiliyor.

Ayrıca Bakanlığın yayımladığı ilgili yönetmelik ile harekete geçen ZBEÜ, tehlikeli atık alanı ve Covid-19 pandemisi nedeniyle maske ve eldivenler için ayrı depolama kutuları yerleştirdi. Atılan adımlar neticesinde, Alaplı Kampüsü, Ereğli Kampüsü, İncirharmanı Kampüsü ve Denizcilik Fakültesi; Zonguldak Valiliği ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün tebliğ ettiği resmi belge ile “Sıfır Atık Belgesi” aldı.

Belgeler, ZBEÜ Sıfır Atık Koordinatörlüğünce Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya takdim edildi. Sürdürülebilir çevre politikasının önemine vurgu yapan Rektör Çufalı, gelecek nesillere temiz, yeşil ve sağlıklı bir dünya bırakmanın gayreti içinde olduklarını belirtti. Çufalı, sürece katkılarından ve özenlerinden dolayı sıfır atık koordinatörlük ekibine teşekkürlerini iletti. Sıfır atık, yeşil kampüs ve çevrecilik alanlarında yürütülen başarılı çalışmaların artarak devam etmesini temenni etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.