Zonguldak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yemek artıklarından gübre üretiliyor

ZONGULDAK’IN EREĞLİ İLÇE BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ‘ATIK ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYA TOPLAMA’ YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLARAK ELDE ETTİĞİ KOMPOST CİHAZI İLE YEMEK ARTIKLARINDAN GÜBRE ÜRETİMİNE BAŞLANDI. ÜRETİLEN GÜBRELER PARK BAHÇELER BİRİMİ EKİPLERİ TARAFINDAN KENTİ GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALARDA KULLANILACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yemek artıklarından gübre üretiliyor
231 views
11 Mart 2021 - 13:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ‘Atık elektrikli ve elektronik eşya toplama’ yarışmasında birinci olarak elde ettiği kompost cihazı ile yemek artıklarından gübre üretimine başlandı. Üretilen gübreler Park Bahçeler Birimi ekipleri tarafından kenti güzelleştirmek için yapılan çalışmalarda kullanılacak.

Kdz. Ereğli Belediyesi, TÜBİSAD (Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği) tarafından düzenlenen ‘Atık elektrikli ve elektronik eşya toplama’ yarışmasında, kategorisinde birinci oldu. Yarışmadan kazanılan kompost cihazıyla belediye yemekhanesinde atıklardan gübre üretimine başlandı.

Konuya ilişkin Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlçemizdeki atık elektrikli ve elektronik eşyalar Belediyemizce 2014 yılından itibaren diğer atıklardan ayrı toplanmakta ve geri dönüşüm tesislerine gönderilmektedir.

Belediyemizin bu atıkların toplanması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilen TÜBİSAD (Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği) ile protokolü bulunmaktadır. Atık toplama kampanyaları ve atıkların geri dönüşüm tesislerine gönderilmesi işlemleri bu kuruluş ile birlikte yürütülmektedir. 17.11.2020 tarihinde TÜBİSAD ile birlikte çalışan ilçe belediyeleri arasında atık elektrikli ve elektronik eşya toplama yarışması başlatılmış ve yarışma 30.12.2020 tarihinde sona ermiştir. Bu yarışmaya katılan belediyelerin değerlendirmeleri nüfuslarına göre yapılmıştır. Belediyemiz kendi kategorisinde (100.000 – 200.000 nüfus aralığı) birinci olmuş ve kompost cihazı kazanmıştır. Belediyemizin yemekhanesine yemekhane atıklarından kompost oluşturmak üzere cihazın kurulumu yapılmıştır. Elde edilen ürün Park ve Bahçeler birimimizce kullanılacaktır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.