Zonguldak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Teknikerler “oda” olma taleplerini Kurtulmuş’a iletti

TEKNİKERLER DERNEĞİ GENEL BAŞKANI MURAT ÇATALCAM, 61 YILDIR FAALİYET GÖSTEREN TEKNİKERLER DERNEĞİ’NİN (TEKDER) “ODA” STATÜSÜ KAZANMASI TALEBİNİ AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ’A İLETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Teknikerler “oda” olma taleplerini Kurtulmuş’a iletti
157 views
23 Ekim 2020 - 19:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Teknikerler Derneği Genel Başkanı Murat Çatalcam, 61 yıldır faaliyet gösteren Teknikerler Derneği’nin (TEKDER) “oda” statüsü kazanması talebini AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a iletti.

TEKDER Genel Başkanı Murat Çatalcam, derneğin “oda” statüsü kazanması ile teknikerler ve yüksek teknikerlerin sorunları ile çözüm yollarını içeren dosyayı AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’a sundu. TEKDER Genel Başkanı Çatalcam ziyarete ilişkin olarak yaptığı basın açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

“Derneğimize ‘oda’ statüsü kazandırılması başta olmak üzere, tekniker ve yüksek teknikerlerin sorunlarını ve çözümlerini içeren dosyayı AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’a sunduk. Geride bıraktığı 61 yıldır mazisiyle Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Derneğimiz Genel Merkezi tarafından AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’u makamında ziyaret ettik. Genel Başkan Murat Çatalçam başkanlığındaki bir heyet tarafından gerçekleştirilen ziyarette, ‘oda’ olma talebimiz başta olmak üzere, tekniker ve yüksek teknikerlerin sorunlarını ve çözümlerini içeren dosyayı Numan Kurtulmuş’a sunduk. Bilindiği üzere ülkemizin 2023 kalkınma hedeflerine ulaşmasında, tüm sektörlerin nitelikli ara insan gücünü oluşturan Teknikerler ve onların mezun olduğu Meslek Yüksek Yüksek Okullarımız (MYO) büyük önem arz etmektedir. Ancak sayıları 5 milyona ulaşan teknikerlerimizin birikmiş sorunlarının çözümü artık dernek çatısı altında mümkün olmamaktadır. Sektör paydaşlarımı mimar-mühendislerin odaları mevcutken, bizim dernek statüsüyle faaliyette bulunmamız eşitlik ve hakkaniyetle bağdaşmamaktadır. Nitekim Teknikerlere Şantiye Şefliği yetkisi veren yönetmelik, Mimarlar ve Mühendisler Odası’nın başvurusu üzerine Danıştay tarafından iptal edilmiştir. Sayın Kurtulmuş’u ziyaretimizde de Sayın Cumhurbaşkanımızın Çoklu Baro Sistemi gibi Çoklu Meslek Kuruluşları oluşturulmasına yönelik talimatlarına işaret edilerek, bu kapsamda derneğimize de ‘oda’ statüsü kazandırılması talep edilmiştir. Derneğimize ilgisi ve talebimize olan müspet yaklaşımı nedeniyle tüm teknikerler adına AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a teşekkür ediyoruz. TEKDER olarak hedefimiz; eşit ve adil şartlarda kendi geleceğimizi kendimiz tayin edebilmektir. Derneğimiz oda olsun, hak yerini bulsun.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.