Zonguldak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadıoğlu mozaiklerini incelediler

ZONGULDAK’IN ÇAYCUMA İLÇESİNDE BULUNAN KADIOĞLU MOZAİKLERİNE TEKNİK BİR İNCELEME YAPMAK ÜZERE KOCAELİ RÖLEVE VE ANITLAR MÜDÜRÜ MEHMET SAİD ÜZÜLMEZ VE BERABERİNDEKİ HEYET İLE BİRLİKTE EREĞLİ MÜZESİ ARKEOLOĞU ÜNVER GÖÇEN GELDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadıoğlu mozaiklerini incelediler
93 views
20 Kasım 2020 - 15:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Kadıoğlu Mozaiklerine teknik bir inceleme yapmak üzere Kocaeli Röleve ve Anıtlar Müdürü Mehmet Said Üzülmez ve beraberindeki heyet ile birlikte Ereğli Müzesi Arkeoloğu Ünver Göçen geldi.

Heyetle birlikte Kadıoğlu Köyünde sahada yapılan incelemeye katılan Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, kendileri ile Kadıoğlu Mozaiklerinin korunması ve alanın en uygun şekilde turizme açılması için görüş alışverişinde bulunuldu. TSO Başkanı Kamitoğlu ziyaret ile ilgili olarak şunları söyledi:

“2012 yılında gün ışığına çıkartıldığında eşsizliği ile bizleri çok heyecanlandırılan Kadıoğlu Mozaikleri’nin ödenek yetersizliği başta olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı hala toprağın altında bekletiliyor olması bizi üzmektedir. Şimdi görüyoruz ki orada yatan tarihin hem korunması hem de bir an önce gün yüzüne çıkartılması ve hak ettiği değere kavuşturulması için yapılan çalışmalar yavaş yavaş ete kemiğe bürünmeye başlıyor. Bu gün yapılan Zonguldak ilinin bağlı bulunduğu Kocaeli Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü heyetinin ziyareti sonrasında gelişmelerin daha da hızlanacağı düşüncesindeyim. Bölgemizin tarihi açısından çok önemli olan Kadıoğlu Mozaikleri, antik şehir kalıntıları gibi değerlerimize sahip çıkmak adına çalışmaların da hem destekçisi hem takipçisi olacağız.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.