Zonguldak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cüruf tesisi belediye tarafından mühürlendi

ZONGULDAK’IN EREĞLİ İLÇE BELEDİYESİ, KIYICAK MAHALLESİ SINIRLARI İÇERİSİNDE KAÇAK VE RUHSATSIZ OLARAK KURULMAYA ÇALIŞILAN CÜRUF TESİSİNİN FAALİYETİNİ DURDURARAK MÜHÜRLEME İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİ. TAŞ OCAĞI MEVKİSİNDE OLUŞAN GÖLETİN İSE KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ SINIRLARI DIŞINDA KALDIĞI İFADE EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cüruf tesisi belediye tarafından mühürlendi
112 views
12 Haziran 2021 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Belediyesi, Kıyıcak Mahallesi sınırları içerisinde kaçak ve ruhsatsız olarak kurulmaya çalışılan cüruf tesisinin faaliyetini durdurarak mühürleme işlemi gerçekleştirdi. Taş Ocağı mevkisinde oluşan göletin ise Kdz. Ereğli Belediyesi sınırları dışında kaldığı ifade edildi.

Kdz. Ereğli ve Alaplı gündeminde uzun süredir yer bulan Kıyıcak Mahallesi sınırları içerisindeki cüruf tesisi ve yanında bulunan gölet ile ilgili Kdz. Ereğli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün açıklaması şu şekilde:

“Kıyıcak Mahallesi’nde tapuda 2837 ada 10 parselde kayıtlı taşınmaz ile ilgili belediyemize yapılan şikayetler doğrultusunda cüruf tesisinin ilk kurulum aşamasından itibaren ilgili birimler tarafından gerekli inceleme ve tespitler yapılmıştır. 3 aylık süre içerisinde yapılan her faaliyet kayıt altına alınarak tespit tutanağı tutulmuştur. Yapısal işlemlerin sonunda tesisinin belediyemizden ruhsat almaksızın kaçak ve ruhsatsız olarak işletildiği tespit edilerek 09.06.2021 tarihinde endüstriyel amaçlı elek ve konveyör yapılar mühürlenerek durdurulmuştur. İmar Kanunu gereği gerekli yasal işlemler devam etmektedir.

Taş Ocağı mevkisinde oluşan gölet Kdz. Ereğli Belediyesi sınırları dışında kaldığı için herhangi bir işlem uygulanamamaktadır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.