Zonguldak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BEÜ Diş Hekimliğinde korona virüs önlemleri

ÇİN’ İN VUHAN KENTİNDE BAŞLAYAN VE TÜM DÜNYAYI TEHDİT ETMEYE DEVAM EDEN KORONAVİRÜS (COVID-19) PANDEMİSİNDE AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİNİN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜLEBİLMESİ AMACIYLA ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ’NDE BİRÇOK ÖNLEM ALINDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BEÜ Diş Hekimliğinde korona virüs önlemleri
62 views
23 Ekim 2020 - 17:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çin’ in Vuhan kentinde başlayan ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Koronavirüs (COVID-19) pandemisinde ağız diş sağlığı hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi amacıyla Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde birçok önlem alındı.

Alınan önlemlerle ilgili olarak konuşan Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Koçak; Tedavi öncesi ve sonrası bu alanları dezenfeksiyonu özel cihazlarla sağlandığını ve ağız dışı vakum sistemleri ile damlacık yoluyla bulaşma riskini azaltacak cihazlar da temin edildiğini ifade eden Koçak, “Koronavirüs pandemisinde uygulanacak ağız diş sağlığı hizmetleri çerçevesinde oluşabilecek hasta yoğunluğunu yönetmek ve klinik planlaması yapmak üzere acil ve zorunlu hizmetlere öncelik verilerek çalışmaktayız. Sağlık Bakanlığının aldığı kararlar ve yayınladığı rehberlere uygun olarak ve ayrıca Enfeksiyon Kontrol Komitemizin aldığı kararlar doğrultusunda bulaşıcı riskini önlemek amacıyla kliniklerimizde gereken tedbirler alınmış ve hassasiyetle uygulanmaktadır. Dental işlemler sırasında hava yoluyla bulaşma riskine karşılık dental ünitelerin çevrelerinde paravanlar oluşturularak tam izole tedavi alanları oluşturulmuştur. Tedavi öncesi ve sonrası bu alanları dezenfeksiyonu özel cihazlarla sağlanmaktadır. Ayrıca ağız dışı vakum sistemleri ile damlacık yoluyla bulaşma riskini azaltacak cihazlar da temin edilmiştir” dedi.

“Hem hasta hem de hekimlerin sağlığı çok önemli”

Pandemi sürecinde hem hastaların hem de hekimlerin sağlığını korumanın çok önemli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. KOÇAK; ‘Koronavirüs ile mücadelede önlemlerimizi alarak dental işlemleri uygulamaya çalışıyoruz. Acil tedavilerle birlikte hasta mağduriyetlerinin de giderilmesi için kliniklerimizde hazırlıklarımızı yaptık. Tedavisi devam eden ve yeni hastalarımızın kliniklerimize telefon ile veya şahsen başvurmaları halinde gerekli bilgilendirmeler yapılarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu süreçte bizlere desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.