Zonguldak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BAKKA Maden Makinaları Sektöründe pazar araştırması başlatıyor

BATI KARADENİZ KALKINMA AJANSI (BAKKA) TARAFINDAN İLİN YATIRIM EKOSİSTEMİNİN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA ÇEŞİTLİ ARAŞTIRMA, ANALİZ, FİZİBİLİTE VE STRATEJİ ÇALIŞMALARI YAPILMAKTADIR. BU DOĞRULTUDA, ZONGULDAK EKONOMİSİNİN CAN DAMARLARINDAN OLAN MADENCİLİK VE MADEN MAKİNALARI SEKTÖRÜNDE MEVCUT VE YENİ YATIRIMCILARA YOL GÖSTERİCİ NİTELİKTE BİR PAZAR ARAŞTIRMA RAPORU HAZIRLANMASI İÇİN ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ MADEN MAKİNALARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ İLE ÇALIŞMA BAŞLATILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAKKA Maden Makinaları Sektöründe pazar araştırması başlatıyor
78 views
11 Ağustos 2020 - 17:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından ilin yatırım ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla çeşitli araştırma, analiz, fizibilite ve strateji çalışmaları yapılıyor. Bu doğrultuda, Zonguldak ekonomisinin can damarlarından olan madencilik ve maden makinaları sektöründe mevcut ve yeni yatırımcılara yol gösterici nitelikte bir pazar araştırma raporu hazırlanması için Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Maden Makinaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile çalışma başlatıldı.

Dört ay sürmesi planlanan çalışmada, bölgeden ve bölge dışından paydaşlarla görüşmeler, saha ziyaretleri ve inceleme gezileri yapılması planlanmakta olup Zonguldak ilindeki maden makinaları sektörünün mevcut durumu ve gelişme ekseninin ortaya konulması amaçlanıyor.

2019 yılında yine BAKKA tarafından yapılan Çelik Sektörü Kümelenme Çalışması sonucu Zonguldak ilinde kurulan Maden Makinaları İmalatçıları kümelenmesinin başarılı sonuçlar elde etmesine katkı sağlaması beklenen raporun, küme üyelerinin yeni pazarlara erişmesi konusunda rehber niteliği görevini görmesi, yurtdışından da bölgeye bu alanda yatırımcı çekilmesi ve teknoloji transferi hususunda destek olması hedefleniyor.

Bununla birlikte, 2020 yılı içerisinde BAKKA tarafından hazırlanması öngörülen TR81 Düzey 2 Bölgesi hinterlandında yer alan ülkeler için dış ekonomik coğrafya analizi çalışması kapsamında da yatırım ve iş birliği potansiyeli arz eden ülkeler tespit edilerek, maden makinaları üreticilerinin yeni pazarlara ulaşma noktasında bu rapordan da azami düzeyde fayda sağlaması bekleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.